Srpen 2011

Avril Lavigne

31. srpna 2011 v 12:29 | *Erča* |  Osobnosti
Povolání:zpěvačka,herečka,textařka,modní návrhářka
Věk:26
Datum narození:27.09.1984
Místo narození:Belleville,Ontario,Kanada
Znamení:Váhy
Výčka:155

Životopis:Avril Ramona Lavigne, narozená 27. září 1984, je kanadská rocková zpěvačka a držitelka ceny Grammy.Ačkoliv jsou její rodiče původem francouzského původu, Avril francouzsky nemluví...!Avril není typickou mladou popovou princeznou, ve skutečnosti byla přesný opak Britney Spears.Je to bývalá divoká skejtařka, která má ráda punk-rockovou hudbu. Ale v této době už není divoká skejtařka, jako bývala. Změnila svou image v "barbie" a navrhuje oblečení pro svou módní kolekci Abbey Dawn a vytvořila parfémy Black Star a Forbidden rose. Avril má mladší sestru Michelle a staršího bratra Matta. Se zpěvem začala již ve dvou letech v místním kostelním sboru. V tomto sboru zpívala do svých deseti let. Krátce poté, díky svému pěveckému nadání vyhrála hlavní cenu v soutěži místní rozhlasové stanice. Touto cenou byla cesta do Ottawy, kde si zazpívala duet se slavnou zpěvačkou Shania Twain.

Bruno mars

31. srpna 2011 v 12:17 | *Erča* |  Osobnosti
Povolání: Zpěvák,kytarista
Věk:25
Místo narození:Hawai, USA
Znamení:Váhy
Výška:173 cm
O něm:Peter Hernandez Jr., známější pod uměleckým jménem Bruno Mars, je Americký zpěvák, skladatel a hudební producent.

Proslavil se hlavně jako spolu-skladatel a zpěvák singlů "Nothin' on You" od B.o.B, a "Billionaire" od Travie McCoye. Také se podílel na mezinárodních hitech jako "Right Round" - Flo Rida a "Wavin' Flag" - K'naan.

Život a kariéra
Peter Hernandez Jr. se narodil (a vyrůstal na Havaji) rodičům Peter Hernandez a Bernadette "Bernie" s Puerto Ricánským a Filipínským původem. Bruno je jeden ze šesti děti, (bratr Eric a sestry Jaime "Kailani", Tiara, Tahiti a Presley).

Pochází z muzikantské rodiny. Od mala předváděl písně takových vlivných umělců jako je Michael Jackson a Elvis Presley.

Lední medvěd

31. srpna 2011 v 11:50 | *Erča* |  Zvířátka

Medvěd lení žije v oblastech pokrytých věčným ledem a sněhem, od území kolem severního pólu až po jižní okraj arktických ledovců. S oblibou vyhledává území, kde nachází více otevřené vodní hladiny nebo souvislé pásy pobřeží. Tato zvířata žijí většinou samotářsky. Většinu dne stráví hledáním potravy, za kterou putují i několik desítek kilometrů denně. Jsou však velmi obratní, dokážou vyšplhat na téměř kolmé kry a přeskočit až čtyřmetrové trhliny v ledu. Je nejlepším plavcem mezi medvědy. Vrhá se do vody, vyskakuje ven a znovu se vrací zpět. Plave rychlostí asi 10 km/h a používá předních končetin jako pádel, zadní nechává volně splývat za sebou. S otevřenýma očima a uzavřenými nozdrami se potápí pod hladinu až do hloubky dvou metrů. Pod vodou vydrží až dvě minuty.

Rozmnožování

Jakmile se ohlásí jaro, začínají medvědí námluvy, které jsou nejaktivnější v dubnu. Tehdy samci podnikají dlouhé výpravy a hledají samice, které už v této době nevodí mláďata. Samice rodí zpravidla jednou za tři roky, poté co zapudí mláďata z minulého vrhu. Během listopadu a prosince si medvědi vyhrabávají ve sněhu nebo i v zemi každý své doupě. Místa si volí většinou na jižních svazích, na které severní vítr navršil velké množství sněhu. Nejvíce času v tomto brlohu stráví gravidní samice. Sněhové stěny brlohu zledovatí teplým dechem medvědice, čímže dokonale udržují teplo. Mláďata se rodí slepá a hluchá a po narození potřebují teplotu kolem 18 ˚C. Matka si je tlapou přidržuje ve svém kožichu.

Zajímavosti

Pro život v ledových pustinách jsou výborně vybaveni. Jsou neuvěřitelně silní a mrštní a na svých lehce ohnutých končetinách s osrstěnými chodidly se pomalým, vytrvalým a jistým krokem vydávají na velké vzdálenosti.


Pusinka

31. srpna 2011 v 11:45 | *Erča* |  Nejlepší knížky
Život v ustavičném stresu. Beauty není navzdory svému jménu žádná kráska. Je to obyčejná stydlivá holka, ale ve škole je obklopená samými sebevědomými a namyšlenými spolužačkami. Ještě horší než posmívání ve škole jsou ale nepředvídatelné výbuchy hněvu jejího otce, které může vyvolat třeba sebemenší porušení jeho přísných domácích pravidel. Neumí se jim bránit ani její hezká a milá maminka, a tak musejí žít v ustavičném stresu - až do okamžiku, kdy společně utečou z domova. Brzy nato se octnou v idylickém přímořském rekreačním středisku, kde znovu najdou svobodu.

Vzdušné zámky

31. srpna 2011 v 11:44 | *Erča* |  Nejlepší knížky
Londýn 1876. Hetty Featherová je docela malé miminko, když ji její matka odloží do špitálu pro nalezence. Ve špitálu je takových dětí mnoho - ale než začne Hetty chodit do školy, musí žít u opatrovnické rodiny. Hetty je chudá, ale šťastná. Žije na venkově se svými "bratry" Jemem a Gideonem. Pomáhá na poli a vymýšlí nejrůznější hry. Jednoho dne děti tajně navštíví cirkusové vystoupení a Hetty uchvátí vystoupení madam Adeliny a jejích koní. Hettyino štěstí ale ohrozí návrat do špitálu, kde teď vládne velmi přísný režim. V den Zlatého jubilea královny Viktorie Hetty opět dostane šanci vidět madam Adelinu - a možná i najít svou pravou matku.

Miláčkové

31. srpna 2011 v 10:22 | *Erča* |  Nejlepší knížky
SUNSET, dcera stárnoucí rockové hvězdy Dannyho Kilmana, nosí značkové oblečení, chodí po červeném koberci a objevuje se na fotografiích v časopisu Hi! Ale tichá a přemýšlivá dívka životní styl celebrit nenávidí. Touží po soukromí, klidu a šťastné rodině místo válčících rodičů, blýskajících fotoaparátů a paparazziů číhajících před domem.
DESTINY, pojmenovaná po jedné dávno zapomenuté písni Dannyho Kilmana, bydlí s matkou na okraji zchátralého sídliště, kde řádí nebezpečné chlapecké gangy. Peníze jim vystačí opravdu jen na to nejnutnější a Destiny bývá často doma sama, když je máma v práci. Světlým bodem jejich života se stane školní talentová soutěž, kde má Destiny zazpívat.
Když se však tyto dvě dívky za velmi nepravděpodobných okolností setkají, vznikne něco mimořádného: přátelství, které jim oběma pomůže změnit život.

Moje sestra Jodie

13. srpna 2011 v 19:15 | *Erča* |  Nejlepší knížky
Pearl a Jodie jsou sestry. Mladší Pearl je malá, stydlivá a ustrašená. Jodie je skoro o tři roky starší a je odvážná, ztřeštěná a drzá - a Pearl ji zbožňuje. Když si jejich rodiče najdou novou práci v Melchester College, viktoriánské internátní škole připomínající gotický hrad, dívky tu ve společnosti několika dětí stráví nezvyklé a trochu fantastické prázdniny. S novým domovem se ale všechno začíná pomalu měnit. Jodie byla vždycky vůdkyní - ale teď je to Pearl, kdo si najde nové přátele: vysokého a výstředního Harleyho a paní Wilberforceovou, manželku ředitele, která ji pozve do své úžasné knihovny. Zato Jodie jako by přitahovala další a další průšvihy - hádá se s mámou, děsí malé děti, flirtuje s mladým zahradníkem.
Je to nejhezčí knížka kterou jsem kdy četla,vžila jsem se do ní bylo mi líto když to končilo.Ta knížka je smutná brečela jsem na konci možná budete brečet i vy..Ale DOPORUČUJU!!!!Usmívající se

Na vlásku

8. srpna 2011 v 15:38 | *Erča* |  Filmy :-P
Na vlásku je animovaná hudební komedie plná efektů a dobrodružství o dívce, která má kouzelné vlasy zlaté barvy dlouhé víc než 70 stop. Princezna Locika je unesena z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži a touží po dobrodružství. Nyní je ve věku teenagera s bujnou fantazií a odhodlá se s pomocí temperamentního bandity provést velký husarský kousek. Locika a její komplici nacházejí dobrodružství, srdce, humor a vlasy… spoustu vlasů. Prozrazení jejího královského původu visí na nitce a její únosce je jim v patách.


Chameleon jemenský

8. srpna 2011 v 15:07 | *Erča* |  Zvířátka

Chameleon jemenský (Chamaeleo calyptratus)

V současnosti je často chovaným a oblíbeným druhem.
Řadí se mezi největší druh chameleónů.
Samci mohou dosáhnout délky až 50 cm.
Na hlavě samečků se nalézá nápadně vyvinutá přilba.
Zbarvení je velice pestré, tvořené širokou paletou barev.
Tento chov je rozšířen v Jemenu a v Saudské Arábii.
Obývá zde podhorské a horské oblasti.
Chameleony chováme ve vyšším teráriu s větvičkami a miskou s vodou.
Denní teploty udržujeme v nejvyšší části nádrže kolem 28 až 30 °C, v dolním částech 20 až 25 °C.
Každý večer je porosíme.

Krmení

Pro krmení je možné použít veškerý vhodný hmyz a myšata, ale také rostliny (podběl, rajče, pampeliška, banán, hrách, třešně, jahody a listí trnky).
Podávané krmivo je nutné obohacovat Roboranem a Combinalem.

Chov

Pro pár nebo skupinu se hodí terárium o rozměrech 100 x 50 x 80 cm s podkladem písku.
Kromě misky na vodu jsou jediným zařízením větve, z nichž většina by měla být silná asi jako tužka.
Můžeme použít umělé i živé rostliny.

Rozmnožování

Samci jsou mezi sebou nesnášenliví, proto chameleony chováme po párech nebo jednotlivě.
Páří se mnohdy již ve stáří půl roku. Po páření mění samice barvu na tmavohnědou s oranžovými skvrnami, což nám signalizuje graviditu.
Pro kladení vajec musíme samici umožnit vyhrabat jamku ve vyšší vrstvě vlhkého písku,např. i ve velké zavařovací sklenici.
Kladoucí samice jsou citlivé na nedostatek vápníku.
Samičky snáší 20 až 50 vajec.
Správný okamžik k přemístění snadno poznáme, protože samice nervózně pobíhat po dně terária a hrabe již několik dní přes snáškou (nejméně 2 dny před nakladením).
Inkubace při průměrné teplotě 27 °C a 60 % vlhkosti trvá 160 až 200 dní, ve velikosti 60 mm.
Mláďata vyžadují čatější rosení nádrže, požírají malé cvrčky, moly, octomilky a listí trnky.

Líbí se vám tento blog?

7. srpna 2011 v 17:31 | *Erča* |  Ankety
Prosím napište jestli se vám líbí a jestli bych tady měla něco změnit..

Mix vtipů

7. srpna 2011 v 17:25 | *Erča* |  Vtííípky
Jde medvídek Pů do lesa se sekerou,
uvidí prasátko a rychle sekeru schová za záda.
Prasátko se ho ptá copak Pů že se tak usmíváš? Zlevnily třikrát med?
Ne! Ale vepřový pětkrát zdražily.

Jde nadržená Červená Karkulka lesem a potká Pinocchia. Svalí ho na zem, sedne mu na obličej a křičí:,, Pinocchio zalži! "

Blondýnka se ptá na ulici: "Pane, prosím vás, kolik je hodin?" "Je čtvrt na čtyři." Blondýnka jen kroutí očima a říká: "Víte, to je divné. Ptám se na tohle celý den a pokaždé dostanu jinou odpověď."

Je to chlupaté, uvnitř vlhké, je to na čtyři písmena a druhé písmeno je měkké i. Co je to?
.
.
.
Kiwi

Paní učitelka:
"Děti, co nám dává ovce?" - "Vlnu!"
"A co nám dává slepička?" - "Vajíčka!"
" A co nám dává kráva?"
Pepíček potichu: "Domácí úkoly!"